Jak wynika z nowego sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby 33 proc. wszystkich głosów.

Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska z 23 proc.-owym poparciem wyborców.

W przypadku obu największych sił politycznych nie ma zmian w porównaniu z poprzednim badaniem Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24. O jeden punkt procentowy natomiast spadło poparcie dla siły politycznej Pawła Kukiza.

Zjednoczona Lewica w sondażu zajęła czwarte miejsce z poparciem na poziomie 7 proc. Ugrupowanie to zostało po raz pierwszy notowane w sondażu.

Poza Sejmem znalazłyby się partia KORWiN (4 proc.) i Partia Razem (1 proc.)

Ankieterzy spytali też o szanse nieistniejącej jeszcze koalicji SLD, Twojego Ruchu, Unii Pracy i Zielonych - mogłaby ona liczyć na poparcie 7 procent ankietowanych. Na 5 procent mogłyby liczyć NowoczesnaPL (spadek o trzy punkty) i Polskie Stronnictwo Ludowe (bez zmian w porównaniu z ostatnim badaniem). Pozostałe ugrupowania nie weszłyby do parlamentu.

Większość ankietowanych uznała, że to Ewa Kopacz byłaby lepszym premierem od Beaty Szydło. Tak wskazało 39 procent badanych (o pięć punktów procentowych więcej niż ostatnio). Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera sprawdziłaby się w tej roli zdaniem 36 procent ankietowanych (spadek o siedem punktów procentowych).
Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 15 lipca 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób pełnoletnich. Wielkość próby N=1002.

Źródło: TVN24.pl, IAR.