Andrzej Duda i Bronisław Komorowski idą łeb w łeb w rankingu zaufania do polityków. Jak wynika z lipcowego badania CBOS-u, ufa im po 56 procent respondentów. Na kolejnym miejscu znalazł się natomiast Paweł Kukiz, którego zaufaniem darzy 48 procent Polaków.

Duda i Komorowski osiągnęli ten sam wynik, ale wobec prezydenta-elekta jest mniej głosów niechętnych - nieufność wobec niego zadeklarowało tylko 19 procent, a wobec ustępującego prezydenta - 26 procent badanych.

Pawłowi Kukizowi ufa 48 procent respondentów, a nie ufa - 24 procent. Dalsze miejsca przypadły Ewie Kopacz (45 procent deklaracji zaufania i 33 procent nieufności) i kandydatce PiS na premiera Beacie Szydło (ufa jej 33 procent badanych, nie ufa - 20 procent).

Podobnie jak ostatnio, na dole rankingu znaleźli się Janusz Palikot i Janusz Korwin-Mikke, którym nie ufa po 62 procent respondentów.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 1-8 lipca 2015 roku na liczącej 1044 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.