Trwa posiedzenie Rady Naczelnej PSL. Piechociński utrzyma władzę w partii?

Piechociński
PiechocińskiNewspix / MICHAL FLUDRA
20 czerwca 2015

Jest wniosek o odwołanie prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. W Warszawie trwa posiedzenie Rady Naczelnej PSL. W jego trakcie odbędzie się głosowanie nad przyszłością Janusza Piechocińskiego jako lidera partii.

Piechociński przed posiedzeniem sprawiał wrażenie pewnego swej pozycji w PSL-u. Jego zdaniem, wszyscy czekający na zmianę prezesa będą rozczarowani. Piechociński powiedział, że stoi twardo na nogach, a frustracje członków byłego kierownictwa nie mają tu nic do rzeczy. "Będziecie zawiedzeni" - powiedział dziennikarzom. Wniosek o odwołanie Janusza Piechocińskiego zapowiedział były prezes ludowców Waldemar Pawlak.

Z głosów dochodzących z zamkniętego posiedzenia wynika też, że złożono inny wniosek - o głosowanie nad tym, czy z wszyscy ministrowie PSL powinni wyjść z rządu, co oznaczałoby zerwanie koalicji.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381425mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.