Jutro w południe prokurator generalny Andrzej Seremet przedstawi w Sejmie informację o wycieku akt z afery podsłuchowej - poinformował gabinet marszałka Radosława Sikorskiego.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie dziś podejmie działania w sprawie upublicznienia akt ze śledztwa w aferze podsłuchowej. Poinformowała o tym na konferencji Renata Mazur z prokuratury okręgowej Warszawa - Praga. Potwierdziła ona, że opublikowane przez Zbigniewa Stonogę materiały to dokumenty ze śledztwa ws. afery podsłuchowej. Dodała, że powiadomiono o tym prokuratora apelacyjnego, który zdecydował, że odpowiednie działania powinna podjąć prokuratura okręgowa.

Renata Mazur mówiła, że śledczy mają obowiązek udostępnić akta postępowania podejrzanym, pokrzywdzonym i ich pełnomocnikom. Wiadomo kto zapoznał się z materiałami i sporządził kopię. Lista tych osób trafiła do prokuratury - dodała.

Chodzi o ponad dwa tysiące stron dokumentów, dowodów ze śledztwa: w tym adresów i numerów PESEL, a także zdjęć.

Skany akt - m.in. protokołów z przesłuchań - zaczęły pojawiać się na profilu Gazeta Stonoga (należącym do przedsiębiorcy Zbigniewa Stonogi) wczoraj wieczorem. Ostatnia z galerii skanów, zatytułowana "Afera podsłuchowa. Tom XII", została opublikowana w nocy. W dokumentach widnieją dane osób przesłuchiwanych przez prokuraturę, ale także postronnych.