To dopiero początek afery, będą kolejni zatrzymani. Tak sprawę aresztowań komentuje poseł i były piłkarz Jan Tomaszewski.

Jego zdaniem, 14 działaczy FIFA, którym już teraz postawiono zarzuty, "będą sypać kolejnych". Będą chcieli się trochę oczyścić, szczególnie że już teraz grozi im nawet do 20 lat więzienia.
Pogłoski o korupcji podczas przyznawania finałów Mistrzostw Świata Rosji i Katarowi krążyły już od kilku lat. Sepp Blatter powtarzał, że zrobi z tym porządek, ale musi mieć dowody. Jan Tomaszewski liczy na to, że wreszcie jest okazja, żeby oczyścić środowisko Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Zaznacza jednak, że wybory przewodniczącego FIFA powinny zostać przełożone.

Wybory prezydenta FIFA są zaplanowane na piątek. Pojawiają się jednak pomysły, by opóźnić je o pół roku.
Jednocześnie, Jan Tomaszewski uważa, że nie ma sensu teraz zmieniać decyzji o przyznaniu Rosji i Katarowi organizacji Mistrzostw Świata.
Departament Sprawiedliwości USA podał, że do sądu federalnego w Nowym Jorku wpłynął akt oskarżenia wobec 14 osób. Dziewięć z nich to przedstawiciele FIFA, a pozostała piątka zajmuje kierownicze stanowiska w firmach współpracujących z Federacją. W akcie oskarżenia znalazło się w sumie 47 zarzutów. Dotyczą korupcji, oszustwa i prania brudnych pieniędzy.