„ Do końca nie dochodzi do mnie ten sukces, ale cieszę się. Jak startowaliśmy, to nikt nam nie dawał szans” – mówi gość RMF FM szefowa sztabu Andrzeja Dudy Beata Szydło. „Andrzej jest szczęśliwy, ale też bardzo zmęczony. Widziałam wczoraj w nim radość połączoną z zaskoczeniem. Wszyscy byliśmy zaskoczeni” – dodaje.

Zdaniem Szydło „było wiadomo, że przeciwnik nie jest łatwy”, ale jak się zaczyna brać udział w jakiś zawodach, to po to, żeby je zwyciężyć. „Startowaliśmy z bardzo niskiego poziomu rozpoznawalności Dudy. Nikt nie wierzył, Komorowski kpił sobie z przeciwnika” – komentuje Szydło. Pytana o BOR dla Dudy odpowiada: „Z tego co wiem, to jeszcze nie ma ochrony”. „Jarosław Kaczyński jest bardzo wzruszony i szczęśliwy. To jest ważne wydarzenie dla PiS-u” – ocenia gość RMF FM. „To geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego spowodował, że dziś prezydentem jest Duda” – mówi Beata Szydło.

Prezes dzwonił z gratulacjami? „Byli w kontakcie” – odpowiada wiceprzewodnicząca PiS. „Dziś otwiera się droga do zwycięstwa w wyborach jesiennych. Trzeba walczyć o pełną pulę. Szansa jest bardzo, bardzo duża” – ocenia. „Przez 8 lat PO prowadziła agresywną walkę z nami. Dzisiaj poniosła za to karę. Kandydatem na premiera i premierem jesienią będzie Jarosław Kaczyński. Póki co jego doświadczenie się sprawdza” – mówi Szydło.

Źródło: RMF.FM