Sąd Apelacyjny w Szczecinie uchylił wyrok w sprawie kierowcy z Kamienia Pomorskiego, który w styczniu 2014 roku wjechał w grupę przechodniów. Sędzia Piotr Brodniak argumentował, że sąd pierwszej instancji nie wziął pod uwagę zeznań wszystkich świadków. Zauważył również liczne luki dowodowe.

Sprawa Mateusza S. zostanie również rozpatrzona jako próba usiłowania zabójstwa pasażerki. W listopadzie 2014 roku Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał sprawcę tragicznego wypadku na 12 i pół roku więzienia. Wobec Mateusza S. orzeczono również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O warunkowe zwolnienie mógł starać się za 10 lat.

1 stycznia 2014 roku Mateusz S. prowadząc samochód pod wpływem alkoholu i środków odurzających wjechał w grupę przechodniów. Na miejscu zginęło 6 osób, dwoje dzieci zostało rannych. Oskarżony był już wcześniej karany - w 2006 roku zatrzymano mu na rok prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. W 2012 roku był karany za kradzież niewielkiej sumy pieniędzy. Mężczyzna przyznał się do winy i wyraził skruchę.