Dwie osoby zginęły w ciągu minionej doby w wyniku rosyjskich ostrzałów w obwodzie charkowskim, dwie w obwodzie donieckim i dwie – w chersońskim – powiadomiły w piątek lokalne ukraińskie władze. Wojska rosyjskie ostrzeliwały cele cywilne w dziewięciu regionach kraju.

W obwodzie charkowskim w miejscowości Barwinkowe w ostrzale budynku mieszkalnego zginęli dwaj bracia, a ich ojciec został ranny. Rosyjskie wojska zaatakowały szereg miejscowości, celując głównie w zabudowę mieszkalną.

W obwodzie donieckim wiadomo o śmierci przynajmniej jednego cywila we frontowym mieście Bachmut, a także o sześciu osobach rannych w Kramatorsku. Pod ciągłym ogniem artyleryjskim znajdują się miejscowości w rejonie Bachmutu i Sołedaru.

Ofiary śmiertelne odnotowano również w obwodzie chersońskim. Zginęło co najmniej dwóch mieszkańców tego regionu. Rannych zostało dziewięcioro cywilów, w tym pięcioletnie dziecko. Obwód był ostrzeliwany 65 razy, a sam Chersoń – 13.

Z informacji przekazanych rano przez lokalne administracje wynika, że rosyjskie wojska ostrzeliwały także regiony czernihowski, sumski, zaporoski, dniepropietrowski, ługański i mikołajowski. (PAP)

rsp/ szm/