Niech wspólnota międzynarodowa nie odwraca oczu od prześladowań chrześcijan - apelował papież Franciszek. W południe Ojciec Święty poprowadził modlitwę „Regina Coeli” na placu św. Piotra w Watykanie. Wskazał, że prześladowani i zabijani wyznawcy Chrystusa są współczesnymi męczennikami, liczniejszymi niż w początkach chrześcijaństwa.
Reklama

„Niech wspólnota międzynarodowa nie będzie niemym i obojętnym świadkiem w obliczu tej niedopuszczalnej zbrodni, stanowiącej niepokojące odejście od najbardziej podstawowych praw człowieka.” - mówił papież Franciszek.

W rozważaniach przed modlitwą Regina Coeli Ojciec Święty podkreślał, że wiara w zmartwychwstanie Jezusa i nadzieja, jaką On nam przyniósł to najpiękniejszy dar, jaki chrześcijanin może i powinien ofiarować braciom. Zachęcał do powtarzania słów: Chrystus Zmartwychwstał.

Papież wyjaśniał, że radosna nowina o zmartwychwstaniu powinna gościć nie tylko na naszym obliczu, lecz przede wszystkim w naszych uczuciach, postawach i w sposobie traktowania innych.

Po modlitwie Regina Coeli Franciszek życzył wszystkim przeżywania Oktawy Wielkanocnej w radości i spokoju.