Syn prezydenta Wiktora Janukowycza, także Wiktor, zginął tragicznie w Rosji. Informację potwierdził deputowany wywodzącego się z Partii Regionów Bloku Opozycyjnego Nestor Szufrycz.

Wiktor Janukowycz młodszy zginął wczoraj wieczorem, jednak informacja została potwierdzona dopiero dziś. 33-letni mężczyzna wjechał z 5 pasażerami na zamarznięte jezioro Bajkał w Rosji. Lód załamał się, auto wpadło do wody. Pasażerowie się uratowali, kierowca - nie.

Przy okazji tragedii wyszło na jaw, że Wiktor Janukowycz podobnie, jak jego ojciec ukrywał się po zwycięstwie rewolucji godności w Rosji. Syn zmienił nazwisko na panieńskie matki - Dawydow - i otrzymał rosyjskie obywatelstwo.

Wiktor Janukowycz młodszy, choć był deputowanym Partii Regionów w poprzedniej kadencji parlamentu, w przeciwieństwie do ojca i swojego brata niezbyt angażował się w politykę, ani w sprawy biznesowe. Interesował się przede wszystkim rajdami samochodowymi. Jego osoba nie pojawiała się nawet w licznych za czasów Wiktora Janukowycza starszego skandalach korupcyjnych.