Halicki liczy na zwycięstwo Komorowskiego w pierwszej turze

Bronisław Komorowski
Bronisław KomorowskiNewspix / DAMIAN BURZYKOWSKI
6 lutego 2015

Andrzej Halicki liczy na to, że Bronisław Komorowski zwycięży w pierwszej turze wyborów prezydenckich. W południe na Stadionie Narodowym w Warszawie zbierze się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Partia ma udzielić poparcia Komorowskiemu, który będzie się ubiegał o ponowny wybór.

Minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki powiedział w radiowej Jedynce, że gdyby miało dojść do debaty kandydatów na prezydenta, to miałaby ona sens dopiero przed drugą turą, jeśli do niej dojdzie. Minister ma nadzieję, że do drugiej tury jednak nie dojdzie.

Andrzej Halicki dodał, że w okresie kampanii wyborczej można się spodziewać nasilonych protestów niektórych grup społecznych. Jego zdaniem w niektórych przypadkach trudno się zorientować w żądaniach, szczególnie rolników. W ich przypadku rozpoczęło się od uboju rytualnego, potem doszły odszkodowania za dziki i rosyjskie embargo - mówił.

Marszałek Sejmu zdecydował, że pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.