Prawo i Sprawiedliwość odnotowało duży, 6–procentowy wzrost poparcia i przegoniło Platformę Obywatelką - wynika z sondażu TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 34 proc. ankietowanych - w poprzednim badaniu, przeprowadzonym w listopadzie, było to 28 proc. Natomiast na PO głos oddałoby 31 proc. ankietowanych, podczas gdy wcześniej ugrupowanie cieszyło się 32 proc. poparciem.

Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze: PSL z 8 proc. poparciem oraz SLD i KNP - na obydwie partie zagłosowałoby po 5 proc. wyborców. Miesiąc temu głosy rozkładały się: SLD - 7 proc., a PSL i KNP po 5 proc. poparcia.

W porównaniu do poprzedniego badania 1–procentowy wzrost zanotował Twój Ruch, który według najnowszego sondażu może liczyć na głosy 3 proc. wyborców.

3 proc. badanych zadeklarowało, że oddałoby głos na inne partie. Z kolei 11 proc. nie wiedziało, na kogo zagłosuje - to o 9 proc. mniej niż w poprzednim badaniu.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 10–11 grudnia 2014 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 respondentów w wieku powyżej 18 roku życia.