Cudowne rozmnożenie pieniędzy w Watykanie. Odpowiedzialny za jego finanse australijski kardynał George Pell ujawnił, ze znaleziono setki milionów euro, nie objętych do tej pory oficjalnym budżetem.

Watykan nie jest na skraju bankructwa, ogłosił australijski kardynał. Dodał, że jest lepiej niż myślano, ponieważ wykryto istnienie kilkuset milionów euro, znajdujących się na specjalnych kontach, o których nikt nie wiedział. Szef watykańskich finansów, który na zlecenie papieża Franciszka, zrobił już porządek między innymi w banku IOR, zasugerował, że pieniądze ukryły kongregacje i rady papieskie, a także sekretariat stanu. Mają one względną finansową niezależność.

Inne źródła mówią, że znalezione miliony należały do dwustu instytucji kościelnych, podlegających Watykanowi. Przypomina się, że ostatni jego bilans wykazał deficyt w wysokości 24 milionów euro. Jedna z gazet nie wyklucza, że znalezione miliony mogą być funduszem przeznaczonym na charytatywną działalność papieża, pochodzącym z ofiar wiernych całego świata i rzeczywiście nie uwzględnianym do tej pory w rachunkowości.