Jak czytamy w komunikacie Kancelarii Sejmu, sprawę zagranicznych delegacji posłów w ciągu całej kadencji - czyli ostatnich 3 lat -analizuje zespół sejmowych audytorów. Wczoraj spotkali się z wyznaczonymi do obserwacji jej prac przedstawicielami Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, reprezentującymi wszystkie kluby.

Posłowie zapoznali się z wynikami dotychczasowych prac komisji i wyrazili oczekiwanie, że kontrola będzie kontynuowana - czytamy w komunikacie. Napisano w nim także, że termin następnego spotkania wyznaczono na 4 grudnia. Wtedy posłowie zapoznają z ostatecznym protokołem z kontroli oraz wnioskami komisji - głosi sejmowy komunikat.

Audyt zlecił marszałek Sejmu po ujawnieniu wyprawy byłych posłów Prawa i Sprawiedliwości - Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego - do Madrytu na posiedzenie jednej z komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Wszyscy trzej zgłosili w Sejmie, że pojadą samochodem, na co wzięli po kilka tysięcy zaliczki z parlamentarnej kasy. Do Madrytu polecieli jednak tanimi liniami lotniczymi, z żonami. W służbowym spotkaniu udziału nie wzięli, mieli podpisać tylko listę obecności.