Warszawski sąd okręgowy utrzymał postanowienie o tymczasowym areszcie dla oskarżanego o szpiegostwo na rzecz Rosji Stanisława Sz. na areszt. - Uzasadnienie w tej sprawie nie jest jawne - dodała rzeczniczka sądu Ewa Leszczyńska-Furtak.
Warszawski sąd okręgowy utrzymał postanowienie o tymczasowym areszcie dla oskarżanego o szpiegostwo na rzecz Rosji Stanisława Sz.
- Uzasadnienie w tej sprawie nie jest jawne - dodała rzeczniczka sądu Ewa Leszczyńska-Furtak.
Stanisław Sz. to prawnik. Ma podwójne, polskie i rosyjskie obywatelstwo. W październiku został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura postawiła mu zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu - nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o służby Federacji Rosyjskiej. Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat więzienia. Obrońca prawnika wniósł zażalenie na decyzję o areszcie. Dziś sąd tę decyzję utrzymał.
W połowie października, tego samego dnia co Stanisława Sz., zatrzymano także podpułkownika jednego z departamentów MON. Wojskowa prokuratura także jemu postawiła zarzut działalności na rzecz obcego wywiadu. Jak ustaliła IAR podpułkownik nie odwołał się od decyzji o tymczasowym areszcie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu