Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zdecyduje jutro, czy partia pozbędzie się trzech posłów w związku z ich służbową podróżą do Madrytu. Rzecznik PiS Marcin Mastalerek przypomniał, że Jarosław Kaczyński zapowiedział posiedzenie "w pierwszym wolnym terminie":

Mastalerek w rozmowie z IAR zaznaczył, że postępowanie w tej sprawie prowadzi rzecznik dyscypliny partyjnej, Karol Karski. Jutro w czasie spotkania komitetu politycznego głosowany będzie wniosek o usunięcie zawieszonych w prawach członka posłów z partii. Jednocześnie rzecznik PiS poinformował, że parlamentarzyści nie zostali zaproszeni na jutrzejsze posiedzenie, a od ewentualnej decyzji o pozbawieniu ich członkostwa będą mogli się odwołać do partyjnego sądu koleżeńskiego.

Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki zostali w partii zawieszeni kiedy okazało się, że wzięli z sejmowej kasy pieniądze na podróż samochodami, a polecieli do Hiszpanii tanimi liniami w towarzystwie małżonek. Media informowały też o awanturze z udziałem żon parlamentarzystów, do której doszło na pokładzie samolotu. Wdały się one w sprzeczkę z obsługą, która zwróciła im uwagę, że nie można spożywać własnego alkoholu.

Dodatkowo istnieją podejrzenia, że posłowie niemal nie uczestniczyli w posiedzeniu Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, rozpoczętej 30 października, na które polecieli. Mieli jedynie podpisać listę obecności. .

Jarosław Kaczyński zapowiedział usunięcie z partii zawieszonych posłów.