Śledztwo ws. cywilnego wątku lotów do Smoleńska po raz trzeci umorzone

Miejsce katastrofy w Smoleńsku
Miejsce katastrofy w SmoleńskuNewspix / PAWEL CIECIERSKI
5 listopada 2014

Śledztwo w sprawie cywilnego wątku organizacji lotów do Smoleńska w kwietniu 2010 roku po raz trzeci umorzone. Prokuratura ponownie nie znalazła znamion przestępstwa przy przygotowaniu wizyt Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego w Rosji.

Sąd, między innymi w odpowiedzi na zażalenia pokrzywdzonych na decyzję o umorzeniu, dwukrotnie nakazywał prokuraturze wznawiać postępowanie. Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Renata Mazur tłumaczyła, że cywilni urzędnicy przy organizowaniu wizyt i lotów popełnili wiele nieprawidłowości, ale nie wyczerpują one znamion przestępstwa niedopełnienia obowiązków. Z tego powodu nie można przedstawić jakichkolwiek zarzutów. Decyzja Prokuratury Okręgowej jest nieprawomocna.

Śledztwo było dwukrotnie wznawiane - w marcu 2013 roku i w sierpniu tego roku. Sąd domagał się od prokuratorów głębszej analizy i rozszerzenia postępowania o nowe wątki.

Już wczoraj dziennik.pl jako pierwszy informował, że prokuratura podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa. >>>

Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381223mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.