Świat nie wierzy już Putinowi i nie ufa Rosji. Do takich wniosków doszli dziennikarze „Wiedomosti”. Gazeta podkreśla, że prezydent Rosji nie jest mile widzianym gościem na międzynarodowych salonach, a zachodni politycy indywidualne spotkania z nim traktują jak „zło konieczne”.
Reklama

Rosyjska gazeta przypomina, że tylko w ostatnich miesiącach najważniejsi gracze na światowej arenie zrezygnowali ze spotkań z Władimirem Putinem.

Dziennik wymienia między innymi odwołanie szczytu G-7 w Soczi, rezygnację z niemiecko-rosyjskich konsultacji międzyrządowych, odmowę przyjazdu Angeli Merkel do Rosji, a także zabiegi premiera Australii, aby Władimir Putin nie przyjeżdżał na szczyt G-20. „Rosji już nie wierzą, uważając ją za nieprzewidywalną i podlegającą izolacji” - twierdzą dziennikarze „Wiedomosti”.

Gazeta dodaje, że zachodni politycy uznali, iż spotkania z prezydentem Rosji szkodzą ich wizerunkowi, dlatego najprawdopodobniej Władimirowi Putinowi przyjdzie spotykać się z nimi tylko przy okazji międzynarodowych imprez. Dziennik przypomina, że w 2000 roku, gdy Putin został prezydentem, świat pytał: „kto to jest Putin?”. „Dziś dla Zachodu ważniejsze jest pytanie nie kto to jest, ale jaki on jest” - dodaje redakcja „Wiedomosti”.