Z piłkarską reprezentacją Niemiec zagramy po raz dziewiętnasty. Dotychczasowy bilans jest korzystny dla przeciwników: dwanaście zwycięstw, sześć remisów i zero porażek. Dziś Biało- Czerwoni powalczą o pierwsze, historyczne zwycięstwo w eliminacjach do Euro 2016. Mecz w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Dziennikarz Polskiego Radia Tomasz Zimoch przypomina, że w przeszłości udawało nam się pokonać niemieckich piłkarzy, z tym, że tych pochodzących z Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Nasz bilans z reprezentacją NRD, to dziewięć zwycięstw, cztery remisy i sześć porażek.

Tomasz Zimoch apeluje do piłkarzy, aby w dzisiejszym meczu zagrali na 110 procent swoich możliwości. "Trzeba wyjść na boisko i pokazać, że ma się nie tylko ładne korki i koszulki, ale że mamy coś jeszcze w sobie, czyli serce i coś jeszcze, co mężczyzna powinien mieć. Zwłaszcza w takim meczu" - dodaje.

Bukmacherzy stawiają na zwycięstwo Niemców. Za każdą złotówkę wydaną na naszych sąsiadów można zarobić 1,62. Za remis można dostać 3,5 złotego. Wygrana Polaków to już zarobek prawie 6 złotych za każdą postawioną w zakładzie złotówkę.