Frank-Walter Steinmeier zapewnił, że Niemcy jednoznacznie potępiają działania Alaksandra Łukaszenki na granicy UE i że możemy liczyć na ich pełne wsparcie - poinformował prezydent Andrzej Duda po piątkowej rozmowie z prezydentem Niemiec.

"Frank-Walter Steinmeier zapewnił mnie, że Niemcy jednoznacznie potępiają działania Aleksandra Łukaszenki na granicy UE i że możemy liczyć na ich pełne wsparcie" - napisał Duda na twitterze w piątek wieczorem. Wcześniej tego dnia rozmawiał telefonicznie z prezydentem Steinmeierem.

"Bardzo dziękuję prezydentowi Niemiec za dzisiejszą rozmowę" - podkreślił polski prezydent.

"Wkrótce będziemy też rozmawiać na forum Grupy Arraiolos" - dodał.

Andrzej Duda we wtorek udaje się do Rzymu, gdzie weźmie udział w spotkaniu Grupy Arraiolos, zrzeszającej prezydentów kilkunastu państw Europy. Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch poinformował, że prezydent weźmie udział w dyskusji na temat przyszłości Unii Europejskiej jako globalnego gracza. "Wraz z nim będą między innymi prezydenci Włoch, Niemiec i 12 innych krajów, głównie z naszego regionu" - przekazał.

Kumoch poinformował PAP, że telefoniczna rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem trwała około 50 minut.