Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego rozważa wystąpienie na drogę sądową przeciwko Telewizji Polskiej za blokowanie obecności polityków tej partii w programach publicznego nadawcy. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w weekend - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Rzecznik prasowy KNP Tomasz Sommer tłumaczy Wirtualnemedia.pl, że od momentu kiedy politycy nie chcieli wystąpić w jednym studiu z Januszem Korwin-Mikke w programie „Woronicza 17”, przedstawiciele Nowej Prawicy nie występowali w programach publicystycznych na antenach Telewizji Polskiej (więcej na ten temat). - W sondażach przekraczamy wynik PSL, chcemy pojawiać się na wizji. Czas skończyć z bojkotem prezesa - mówi nam Sommer.

Telewizja Polska odpiera ataki Kongresu Nowej Prawicy i twierdzi, że nie prowadzi bojkotu żadnej partii politycznej. - Postępujemy zgodnie z prawem i obowiązkami nadawcy publicznego. Jeśli faktycznie KNP zamierza się ośmieszać takim pozwem, to czyni to wyłącznie dla ponownego zwrócenia uwagi na siebie i wymuszenia na innych mediach informowania o tym groteskowym zamiarze, a nie dla meritum sprawy - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.