We Włoszech trwają poszukiwania członków załóg dwóch myśliwców Tornado, które zderzyły się w locie nad regionem Marche w centrum kraju. Źródła tamtejszego lotnictwa wojskowego mówią o czterech zaginionych.
Do wypadku doszło około 16.30 w okolicach miasta Ascoli Piceno. W czasie lotu ćwiczebnego zderzyły się - bądź tylko otarły o siebie - dwa włoskie Tornado. Okoliczni mieszkańcy usłyszeli najpierw potężny huk, a potem zobaczyli dym unoszący się nad pobliskim lasem. Nikt nie widział spadochronów.
Teren, nad którym odbywały się ćwiczenia, nie jest zamieszkały, nie ma więc mowy o ofiarach cywilnych na ziemi. Jedynie władze wojskowe mówią o czterech zaginionych: tylu lotników było w sumie na pokładzie obu maszyn. Nie znalazły potwierdzenia pogłoski, jakoby udało im się katapultować, co w pierwszym momencie było niemal pewne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu