Zjednoczenie lewicy w obecnej sytuacji politycznej jest jedyną szansą dla Polski - przekonuje rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek. Rozenek odniósł się w ten sposób w radiowej Trójce do rozmów koalicyjnych prowadzonych przez jego partię z SLD.

Rozenek mówił, że obecnie jednoczy się prawica, sugerując, iż po wyborach prawicowe partie spróbują utworzyć koalicję rządzącą. Dodał, że Jarosław Kaczyński nie mówił nigdy nic złego o Januszu Korwin-Mikke, bo szykuje sobie w ten sposób koalicjanta, a - jak przekonywał Rozenek - skoro Kaczyński był w stanie współrządzić z Giertychem i Lepperem, to z całą pewnością będzie w stanie rządzić z Korwinem.

Rozenek nie wykluczył, że będzie kandydatem Twojego Ruchu na prezydenta Warszawy. Pytany, czy może mieć poparcie także SLD, powiedział, że to trudna sytuacja, bo partia ta ogłosiła już swojego kandydata. Zastrzegł jednak, że w imię porozumienia jest gotów zrezygnować z ubiegania się o fotel prezydenta stolicy. Dodał, że być może jedna z partii przekona drugą do poparcia swojego kandydata lub wyłoniony zostanie ktoś trzeci, o kim do tej pory nie mówiono w kontekście startu w stolicy.

W Warszawie spotkają się 24 lipca szefowie rad wojewódzkich SLD. Szef partii Leszek Miller ma poinformować na spotkaniu o dotychczasowych efektach rozmów z Twoim Ruchem. Tego samego dnia może dojść do spotkania zespołów negocjacyjnych obu partii. Chcą one uzgodnić wspólny program i ustalić zasady, na których w jesiennych wyborach samorządowych wystartują jako koalicja.