Rosja krytykuje zachodnie państwa za „przymykanie oczu na wydarzenia na Ukrainie”. Takie oświadczenie przekazał dziennikarzom szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. W opinii dyplomaty, zachodnie media przekazują fałszywy obraz ukraińskiego konfliktu.

Siergiej Ławrow podkreślił, że Moskwa jest oburzona sytuacją, w jakiej znaleźli się cywilni mieszkańcy południowo-wschodnich regionów Ukrainy. „Tam giną ludzie, codziennie więcej i więcej nieszczęść dotyka cywilów” - zauważa szef rosyjskiej dyplomacji.

Twierdzi, że przeciwko pokojowo nastawionym mieszkańcom Donbasu wysyłana jest armia, która ostrzeliwuje ich domy, a zachodnie media pokazują zupełnie inny obraz tej tragedii. „Ze zdziwieniem oglądałem kilka wydań „Euronews”, gdzie o Ukrainie nawet nie wspomniano” - cytuje wypowiedź Ławrowa agencja RIA Novosti.

Rosyjski minister powiedział, że Rosja przygotowała i będzie popierać w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji w sprawie wydarzeń na Ukrainie. Według jego słów, projekt ma charakter humanitarny, a sama realizacja rezolucji powinna pomóc ludziom cierpiącym w wyniku operacji wojskowej.