"PO nie jest formacją dekadencji i rozkładu. Jarosław Kaczyński, który tak twierdzi, nie wie, co mówi i obraża w ten sposób katolików w Platformie. Sugerowanie, że jesteśmy antychrześcijańscy jest grzechem”- mówił na antenie RMF FM szef sztabu wyborczego PO Tadeusz Zwiefka.Gość RMF FM tłumaczył, że szef PiS narusza przykazanie „nie kłam”. Które to przykazanie? „Nie wiem”- przyznaje gość RMF FM.

"To nie jest traf losu. To spotkanie było długo przygotowywane, kiedy zapadła decyzja o tym, że pan premier udaje się na Monte Cassino na uroczystości rocznicowe. Zaczęto również przygotowywać - przecież to jest proces dyplomatyczny - zaczęto przygotowywać audiencję u Ojca Świętego Franciszka" - tłumaczył w RMF FM Zwiefka.

"Nie można niczego załatwić w pięć minut, przypominam, a ponieważ akurat ta rocznica wypada w tym czasie, czyli dokładnie na tydzień przed wyborami, to i ta audiencja zbiegła się w czasie" - dodał.

Na pytanie, kto wyszedł z inicjatywą spotkania - premier czy papież - Zwiefka odpowiedział: "Zwykle jest tak, że to goście proszą o audiencję u Ojca Świętego a nie, że Ojciec Święty mówi "słuchaj, może byś wpadł do mnie z wizytą".

Odnosząc się do wywiadu, którego Jarosław Kaczyński udzielił tygodnikowi "wSieci" >> Zwiefka powiedział: "Oczywiście, że nie jesteśmy formacją dekadencji i rozkładu. Każdy kto opowiada takie wydumane sformułowania, pewnie dla wielu w ogóle niezrozumiałe, nie bardzo wie co mówi. To jest oczywiście kolejny dowód na to, że Jarosław Kaczyński czasami nie rozumie tego co mówi i obraża, dlatego że w gronie Platformy Obywatelskiej jest wielu bardzo, bardzo aktywnych katolików i nie tylko katolików, wyznawców także protestanckich, ewangelickich i naprawdę sugerowanie, że jesteśmy antychrześcijańscy jest grzechem".