Pod Kramatorskiem zginęło 6 ukraińskich żołnierzy, 8 zostało ciężko rannych. Ministerstwo Obrony Ukrainy informuje, że wpadli oni w zasadzkę.

Kolumna wojska biorąca udział w operacji antyterrorystycznej została zaatakowana 20 kilometrów od Kramatorska. Około 30 prorosyjskich bojowników ukrytych w krzakach wzdłuż drogi użyło granatniki i broń automatyczną. Terroryści zniszczyli co najmniej 1 transporter opancerzony. Według eksperta wojskowego Dmytra Tymczuka, zniszczona została także ciężarówka przewożąca zapasy broni. W walce brały udział też helikoptery bojowe, które przyleciały na pomoc. Nie ma informacji o stratach wśród terrorystów.

Rosyjska agencja RIA Nowosti powołuje się na bojowników, którzy informują o tym, że doszło do walki z Gwardią Narodową i zniszczyli transporter.

Kramatorsk i Słowiańsk to dwa miasta niemal w pełni kontrolowane przez wspieranych przez Moskwę terrorystów. Jak poinformował dziś gubernator obwodu donieckiego Serhij Taruta, jedynie w tym drugim mieście uznawanym za twierdzę bojowników nie są przygotowywane wybory prezydenckie. Jednym z celów separatystów jest bowiem zerwanie głosowania 25 maja na jak największym terytorium.

Reklama