Ukraina stawia warunki przed kolejnymi rozmowami w Genewie. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Andrij Deszczyca powiedział, że do spotkania dojdzie, jeśli Rosja obieca uznanie wyniku wyborów prezydenckich 25 maja.
Swoje warunki ukraiński minister przedstawił podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Europy w Wiedniu. "Jeśli Rosja jest gotowa zobowiązać się do wspierania tych wyborów i cofnięcia wsparcia dla elementów ekstremistycznych na Ukrainie, jesteśmy gotowi na taką rundę rozmów" - powiedział Deszczyca.
Wcześniej szef rosyjskiej dyplomacji powiedział, że organizowanie wyborów prezydenckich na Ukrainie, gdy rząd używa wojska wobec swoich obywateli to "niezwykłe wydarzenie". Siergiej Ławrow dodał, że w rozmowach w Genewie powinni wziąć udział przedstawiciele ukraińskiej opozycji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu