Policja chce zdelegalizowania Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków

piłka nożna
piłka nożnaShutterStock
12 marca 2014

Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, policja rozważa złożenie wniosku do sądu o delegalizację Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków.

Zdaniem małopolskiej policji członkowie stowarzyszenia odpowiadają za zakłócanie porządku na trybunach, odpalanie rac i stwarzanie zagrożenia dla innych osób. Tylko podczas sobotniego meczu z Ruchem Chorzów grupa około 300 pseudokibiców „Białej Gwiazdy” z sąsiadującej ze stadionem restauracji wstrzeliła kilkadziesiąt rac i petard do środka obiektu sportowego. Ładunki lądowały na trybunach oraz murawie. 

Policja rozważa również wniosek o odebranie koncesji restauracji „U Wiślaków” z której wystrzeliwano race. Za utrudnianie działań policji zatrzymany został między innymi Piotr W. działacz stowarzyszenia i wiceprezes Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Mężczyzna zrzekł się funkcji po usłyszeniu zarzutów. 

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.