Putin postawił na faceta, który był malutkim gangserem i jest ponurym, skorumpowanym kretynem. Postawił na niego po raz drugi i po raz drugi przegrał – powiedział w Radiu ZET Aleksadnder Smolar.

Prezes Fundacji Batorego podkreślił, że bez Ukrainy nie ma szans powodzenia projekt imperialny Władimira Putina. – To jest ogromna klęska dla Rosji Putina i dla Putina osobiście – stwierdził Smolar w rozmowie z Moniką Olejnik.

Politolog ocenił, że próba oderwania Krymu „może być samobójcze dla Rosji” i choć „Rosjanie z chęcią by to zrobili”, to efektem może być izolacja polityczna Federacji Rosyjskiej. – Oderwanie tego regionu byłoby dla Rosji bardzo niebezpieczne, zarówno w stosunkach Rosji z Zachodem, jak i sąsiadami. Nie mówiąc już o tym, że to obróci Ukrainę zdecydowanie przeciwko Rosji – mówił politolog w rozmowie z Moniką Olejnik.

- To może determinować też losy samego Putina w przyszłości. Jedyny projekt jaki on posiada od początku dla swoich rządów, to jest unia euroazjatycka, czyli przynajmniej częściowa odbudowa imperium. Bez Ukrainy ten projekt nie ma żadnych perspektyw. On ma Białoruś, Kazachstan i teraz zmusił szantażem Amernię do Ukrainę do przyłączenia się Bez Ukrainy ten projekt nie istnieje – mówił dzisiejszy „Gość Radia ZET”.