Na zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi drużyna łyżwiarek szybkich wywalczyła dziś srebrny medal, a drużyna panczenistów - brązowy medal.
Polskie łyżwiarki szybkie wywalczyły srebro, przegrywając w finałowym wyścigu z Holenderkami. Biało-czerwone w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak osiągnęły czas 3.05,55. W ćwierćfinale i półfinale zamiast Woźniak jechała Natalia Czerwonka.
Polscy łyżwiarze szybcy zdobyli brąz, pokonując z Kanadyjczyków w wyścigu o trzecie miejsce. Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański.
Polska reprezentacja kończy igrzyska z sześcioma medalami olimpijskimi. Złote krążki wywalczyli wcześniej: dwukrotnie Kamil Stoch, w konkursach na normalnej i dużej skoczni, Justyna Kowalczyk w biegu na 10 kilometrów technika klasyczna oraz panczenista Zbigniew Bródka na 1500 metrów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu