Samorządowi globtroterzy: Chiny, Indie i Europa za pieniądze podatników

Lotnictwo, turystyka, podróże
Lotnictwo, turystyka, podróżeShutterStock
20 lutego 2014

Niemal 300 tys. zł wydali na zagraniczne delegacje prezydenci 13 największych miast – wynika z sondy przeprowadzonej przez DGP. Korzyści z wyjazdów były mniej atrakcyjne

1679260-ile-prezydenci-miast-wydali-na.jpg
Ile prezydenci miast wydali na zagraniczne podróże służbowe

Media wielokrotnie opisywały zamiłowanie posłów do dalekich podróży, oczywiście organizowanych na koszt podatnika. Okazuje się, że w celach służbowych w nierzadko egzotyczne delegacje udają się również prezydenci miast. I wbrew pozorom najczęściej podróżującym samorządowcem nie była wcale – jak powszechnie się sądzi – prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz (choć być może uziemiło ją zeszłoroczne referendum odwoławcze).

Najwięcej w zeszłym roku na podróże wydała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska – niemal 55 tys. zł. Drugie miejsce na podium zajął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (ponad 42 tys. zł). Niemal tyle samo wydał urząd Katowic, któremu szefuje Piotr Uszok. Zaś najmniej podatników kosztowały podróże Ryszarda Zembaczyńskiego z Opola – niecałe 2,4 tys. zł w 2013 r., a w 2012 – jedynie 319 zł.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Powiązane

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png