Jarosłw Kaczyński napisał list do Polaków mieszkających w Wielkie Brytanii. Zachęca w nim do powrotu do kraju i walczy ze stereotypem Polaka-emigranta. Apeluje także do czynnego udziału w życiu publicznym na emigracji.

"Jestem świadom tego, jak wielkich poświęceń musicie nieraz dokonywać dla utrzymania swoich rodzin. Wiem też, że często państwa emigracja jest emigracją przymusową, wywołaną brakiem perspektyw godnego życia dla młodych ludzi w dzisiejszej Polsce. Należy podkreślić także i to, że środki pieniężne, które przesyła najnowsza polska emigracja do kraju zasilają polską gospodarkę nie mniej niż środki z Unii Europejskiej (...)" - napisał w liście Jarosław Kaczyński.

Dalej prezes PiS bierze w obronę polskich migrantów. Pisze, że zdaje sobie sprawę z tego że swoją pracą świadczą o polskiej sile, przedsiębiorczości i bogactwie talentów. "I za to naeży się Wam uznanie" - kwituje prezes.

"Ostatnie tygodnie przyniosły szereg wypowiedzi, które wielu spośród Państwa mogło odebrać jako brak właściwego docenienia ze strony różnych partii politycznych czy opiniotwórczych ważnego wkładu, jaki wnoszą do gospodarki Wielkiej Brytanii a w miejsce tego pojawiły się krzywdzące stereotypy łączące nas z problemem świadczeń socjalnych. Chcę bardzo wyraźnie podkreślić, że nie akceptuję tego typu poglądów (...)" - pisze Kaczyński.

Reklama

Prezes PiS namawia Polaków do powrotu do kraju. W liście pisze, że Polska potrzebuje potencjału emigrantów do dynamicznego rozwoju. Zapewnia także, że niezależnie od miejsca zamieszkania - w tym także za granicą - PiS zawsze będzie broniło praw Polaków.