Rozbito liczącą ponad 700 osób siatkę pedofilską. Policja w 14 krajach dokonała aresztowań. Najliczniejszą grupę wśród podejrzanych stanowią Brytyjczycy.

Brytyjska policja poinformowała, że zatrzymano 17 obywateli tego kraju w związku z operacją Endeavor, wymierzoną w osoby udostępniające treści pedofilskie w internecie oraz oglądające je.

Oprócz nich w 14 innych państwach zatrzymano kolejne 29 osób. Podejrzanych namierzono w Australii, Stanach Zjednoczonych , Francji, Niemczech, Kanadzie, Hongkongu, Holandii, Szwecji, Norwegii, Tajwanu, Danii i Szwajcarii.

Śledztwo rozpoczęło się prawie dwa lata temu, gdy w domu przestępcy seksualnego Timothy'ego Forda zabezpieczono kolekcję filmów oraz płyt DVD z pornografią dziecięcą. Ponieważ śledztwo doprowadziło brytyjską policję na Filipiny, w akcję włączono śledczych z innych państw.

Reklama

Zebezpieczono między innymi płatności, które dokonywano za dostęp do treści pedofilskich w kwocie ponad 37 tysięcy funtów. W sumie w sprawie podejrzanych jest 733 osoby, w tym 139 obywateli Wielkiej Brytanii.