Nowy rzecznik rządu uczy się Twittera. Małgorzata Kidawa-Błońska obiecała w radiowej Trójce, że wkrótce zacznie wykorzystywać ten portal społecznościowy do kontaktów z mediami.

Poprzednik rzecznik Paweł Graś, słynął z tego, że wiele ważnych spraw komunikował w pierwszej chwili za pomocą Twittera. Jego następca ma swoje konto, ale na razie go nie używa. Jak mówi, najpierw musi się z nim oswoić, potem będzie się zaprzyjaźniać. Na razie podgląda innych.

Małgorzata Kidawa Błońska wie w jaki sposób będzie korzystać z nowoczesnego medium. Twitter ma służyć jej między innymi do informowania mediów o planach rządu na dany dzień, sporadycznie do komentowania. Rzecznik raczej nie ma zamiaru tą drogą wchodzić w polemikę z opozycją.

Instytut Spraw Publicznych przedstawi dziś raport przygotowany przez fundację ePaństwo pt. “Państwo w mediach społecznościowych". Dowiemy się z niego między innymi, którzy politycy najchętniej udzielają się w mediach społecznościowych oraz jakie komentarze wzbudziły największe zainteresowanie.