Priorytetem Polski Razem będzie rozwój gospodarczy. Zapowiedział to w Jedynce lider tego ugrupowania, Jarosław Gowin. Zapewnił przy tym, że że nie prowadzi żadnych - tajnych ani jawnych - rozmów z Solidarną Polską, bowiem jego zdaniem ugrupowanie to ma lewicowe podejście do gospodarki.

Gowin powiedział, że Polska Razem nie chce tworzyć z nim wspólnej listy wyborczej do Parlamentu Europejskiego, gdyż zależy jej na zmniejszeniu bezrobocia i skróceniu kolejek do lekarzy.

Polska Razem może rządzić po wyborach parlamentarnych tak z Platformą Obywatelską, jak i Prawem i Sprawiedliwością - powiedział Jarosław Gowin. Partie te muszą jednak popierać rozwiązania zmierzające do zmniejszenia biurokracji i ułatwienia działalności gospodarczej.

Gość Jedynki uważa, że premier Donald Tusk powinien zdecydowanie rozmawiać z brytyjskim premierem Davidem Cameronem na temat jego wypowiedzi o polskich imigrantach. Rząd powinien też jednak podjąć działania na rzecz powrotu Polaków z Wielkiej Brytanii.

Gowin ujawnił, że od wielu miesięcy rozmawia z byłym politykiem Prawa i Sprawiedliwości, Adamem Bielanem. Nie ma jednak jeszcze decyzji, czy wystartuje on do Parlamentu Europejskiego z list Polski Razem. Gowin rozmawia też z Janem Rokitą, który jednak nie zamierza na razie wracać do polityki.