Nie wykluczam koalicji z Prawem i Sprawiedliwością tak samo, jak nie wykluczam koalicji z PO – zadeklarował w Radiu ZET Jarosław Gowin. Zastrzegł jednak, że nie wejdzie do rządu, w którym wicepremierem jest Antoni Macierewicz. – W ogóle nie wyobrażam sobie rządu z Antonim Macierewiczem w roli wicepremiera, nie wyobrażam sobie współpracy z Macierewiczem – mówił lider Polski Razem.

Podkreślił, że dla niego ważniejsze niż Antoni Macierewicz będzie wejście do rządu, który przedstawi wiarygodny plan gospodarczy. - Jeżeli Polska Razem będzie mogła uczestniczyć w tworzeniu przyszłego rządu, to przedstawimy nasze postulaty, przede wszystkim gospodarcze. To uproszczenie i obniżenie podatków, usuwanie barier biurokratycznych umożliwiających prowadzenie działalności gospodarczej. Będziemy rozmawiali z tymi, którzy będą chcieli te postulaty uznać – stwierdził.

Wykluczył koalicję z SLD, uzasadniając to przepaścią w wartościach moralnych i gospodarczych. Dodał, że Leszka Millera cenił za obniżenie podatków, ale jego obecne stanowisko nazwał „głoszeniem postulatów skrajnie lewicowych”. Monika Olejnik zapytała również o Twój Ruch. - Nie wiem jakie postulaty głosi Twój Ruch, bo to zależy od tego, którą nogą wstanie Janusz Palikot – odpowiedział Gowin.