Coraz bardziej pogarsza się stan zdrowia Ariela Szarona. Medialne doniesienia potwierdził izraelskiemu radiu publicznemu dyrektor szpitala, w którym były premier Izraela przebywa od 2006 roku w stanie śpiączki.

Zeev Rotstein poinformował, że lekarze obserwują od kilku dni dramatyczny spadek funkcji życiowych Szarona. Wcześniej izraelskie media informowały, że zdiagnozowano u niego niewydolność nerek.

Ariel Szaron zapadł w śpiączkę po udarze i wylewie krwi do mózgu. Od tego czasu jest sztucznie podtrzymywany przy życiu w szpitalu w Tel Awiwie.

Rok temu nadzieję na wyleczenie Szarona dała zaobserwowana wówczas zwiększona aktywność mózgu. W testach okazało się, że mózg polityka reaguje na głos syna, rodzinne zdjęcia i na dotyk.

Ariel Szaron to jeden z najbardziej poważanych w Izraelu premierów. To on jako minister obrony przeprowadził w 1982 roku inwazję na Liban. Jako premier opowiadał się za budową izraelskich osiedlach na Zachodnim Brzegu i rozpoczął budowę muru oddzielającego tereny izraelskie od palestyńskich.