Plan PiS na nowy rok to sukces w wyborach. Wcześniej prezentacja nowego programu i nowy objazd po kraju.
Reklama

Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak przypomniał, że liderzy partii odwiedzili w ubiegłym roku każdy powiat i wszędzie brali udział w otwartych spotkaniach z wyborcami. W tym roku powalczą o duże miasta.

Europoseł Ryszard Czarnecki powiedział, że podczas spotkań z mieszkańcami obecnych i dawnych miast wojewódzkich politycy PiS chcą pokazać, że PiS jest jedyną "realną i zdroworozsądkową" alternatywą dla obecnej władzy.

Na kongresie w lutym, w Warszawie PiS przedstawi zaktualizowany program, który jak mówi Mariusz Błaszczak dotyczy sposobu rządzenia. Jest w nim zapowiedź likwidacji NFZ i finansowania opieki zdrowotnej z budżetu państwa, propozycja nowego systemu podatkowego oraz narodowy program zatrudnienia. Mariusz Błaszczak powiedział, że ma on ograniczyć bezrobocie w Polsce powiatowej, likwidowanej jego zdaniem przez rządzących poprzez likwidację między innymi posterunków policji i połączeń kolejowych.

Wiceprezes PiS Beata Szydło przewiduje, że 2014 rok będzie trudny i bardzo pracowity, między innymi dlatego, że partia będzie działać w rytmie wyznaczonym przez kampanię i wybory.

Europoseł Ryszard Czarnecki patrzy na 2014 rok w trzech wymiarach: duchowym, sportowym i politycznym. W tym pierwszym za najważniejsze wydarzenie uważa kanonizację polskiego papieża, w drugim zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi a w politycznym wybory europejskie i samorządowe. Europoseł powiedział IAR, że spodziewa się najpierw olimpijskich zwycięstw polskich sportowców a po nich wyborczych zwycięstw Prawa i Sprawiedliwości.

Błaszczak także liczy na to, że 2014 rok przyniesie Prawu i Sprawiedliwości sukcesy wyborcze, na początek w wyborach do Parlamentu Europejskiego i samorządowych a potem także w parlamentarnych.