Zdecydowana większość Polaków podobnie jak w minionych latach sylwestra spędzi w domu lub na prywatkach u znajomych. Coraz więcej osób przyjęcia nawet dla wąskiego grona osób nie będzie szykować samemu, ale skorzysta z ofert firm cateringowych.

Tomasz Okniński, menedżer jednego z siedleckich dworków podkreśla, że takie rozwiązanie to wygoda dla organizatorów sylwestrowych prywatek. Wśród zamówień dominują wykwintne, ciepłe dania. „Pracownicy firmy cateringowej dostarczają je na umówioną godzinę bezpośrednio do klienta, dzięki czemu pani domu z pomalowanymi paznokciami i w pełnym makijażu nie musi już krzątać się po kuchni, tylko podaje gotowe gorące danie” - mówi Tomasz Okniński.

Jak ustalił reporter IAR, koszt tak zorganizowanego sylwestra w domu na sześć osób to wydatek blisko tysiąca złotych. Najdroższe są dania na gorąco, za które przeciętnie trzeba zapłacić około 30-40 złotych od osoby. Za porcję udekorowanych przystawek należy zapłacić niespełna 10 złotych. Do tego dochodzą napoje, alkohol i wędliny.

Według badań KPMG ponad połowa Polaków spędzi tegorocznego sylwestra w domu a 13 procent na prywatkach. Zaledwie 12% badanych Nowy Rok powita na balu lub na wyjeździe. Na wszystkie wydatki z tym związane przeznaczymy blisko 10 miliardów złotych.

Reklama