Będzie pomoc dla poszkodowanych przez wichurę w Zakopanem - zapowiadają władze miasta. Chodzi o właścicieli domów, które ucierpiały podczas świątecznego ataku wiatru halnego.

Jak podaje sztab kryzysowy łącznie zostało uszkodzonych prawie 80 budynków. Władze Zakopanego przewidują pomoc finansową dla kilkunastu rodzin, których domy ucierpiały najbardziej.

Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego, mówił, że pieniądze powinny trafić do poszkodowanych jeszcze w tym roku. Najpierw jednak pieniądze musi przekazać wojewoda małopolski. Każde poszkodowane gospodarstwo może wnioskować o szybką zapomogę w wysokości do 6 tysięcy złotych, w zależności od rozmiaru szkód. Wycenia je komisja, a formalności można załatwić już w kilka godzin - zachęca burmistrz Zakopanego. Dodaje, że mieszkańców miasta czeka wielkie sprzątanie, bo halny zniszczył dekoracje świąteczne.

Władze Zakopanego szykują się również do zabezpieczenia uszkodzonego dachu nad szkołą podstawową na Krupówkach. Tutaj jednak najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić prawie całe pokrycie dachu i konstrukcję. W wichurze ucierpiała również szkoła podstawowa w Kościelisku i budynek technikum hotelarskiego w Zakopanem. Cały czas trwa szacowanie strat w powiecie tatrzańskim.

Reklama