Justyna Kowalczyk wygrała sprint Pucharu Świata w biegach narciarskich, rozegrany stylem klasycznym we włoskim Asiago. W finale, do którego Polka awansowała beż żadnych trudności, Kowalczyk wyprzedziła Annę Kylloenen z Finlandii i Norweżkę Maiken Caspersen Fallę.

To 29. zwycięstwo Kowalczyk w zawodach Pucharu Świata, a drugie w tym sezonie. W Asiago nie startowały m.in. Norweżki Marit Bjoergen i Therese Johaug oraz Szwedka Charlotte Kalla. Dzięki wygranej we Włoszech Polka awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata; z dorobkiem 444 pkt. Justyna Kowalczyk traci do prowadzącej Marit Bojergen 125 punktów. Polka objęła też prowadzenie w klasyfikacji sprintu.

Rywalizację mężczyzn wygrał Rosjanin Nikita Kriukow, który wyprzedził Aleksieja Połtoranina z Kazachstanu i Gianlucę Colognę ze Szwajcarii.
Bardzo dobrze spisał się Maciej Staręga, który dotarł do półfinału i został sklasyfikowany na 9. miejscu. To najlepszy wynik polskiego biegacza w pucharowych zawodach od blisko 7 lat; od wyników Janusza Krężeloka z końca sezonu 2006/07.

Liderem Pucharu Świata mężczyzn pozostaje Norweg Martin Johnsrud Sundby, który nie startował w Asiago.