Do trzech razy sztuka. Opozycja już trzeci raz w tej kadencji domaga się odwołania Bartosza Arłukowicza. Złożenie wniosku o wotum nieufności dla ministra zdrowia zapowiedzieli posłowie PIS. Powodem jest propozycja resortu wprowadzenia dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Zdaniem eksperta ochrony zdrowia Jerzego Gryglewicza, dyskusja o ubezpieczeniach zdrowotnych toczy się od lat. Rynek takich usług już istnieje i trzeba go uregulować. Już ponad milion osób ma abonamenty medyczne.

Jerzy Gryglewicz uważa, że minister zdrowia nie wykazał się na razie w reformowaniu systemu ochrony zdrowia, ale ma na swoim koncie sukcesy - do których można zaliczyć program leczenia niepłodności metodą in vitro. "Natomiast jeżeli chodzi o reformowanie systemu ochrony zdrowia - nie widać konkretnych działań ministra.

Trudno ocenić, czy to źle czy dobrze. Czasem brak zmiany jest lepsze niż dokonanie takich zmian, które powodują zamieszanie i chaos" - podkreślił Gryglewicz. Sejm zajmie się wnioskiem o wotum nieufności dla ministra zdrowia na posiedzeniu w styczniu.