Rzecznik PiS Andrzej Duda zapewnia, że program tej partii nie przewiduje wprowadzenia dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. To reakcja na wypowiedź ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, który zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu hipokryzję.

Minister przypomniał, że wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych popierał kandydat PiS na premiera rządu technicznego, Piotr Gliński. Zdaniem Dudy, to najlepszy dowód, że rząd techniczny był projektem ponadpartyjnym, a nie rządem Prawa i Sprawiedliwości. "Pan minister Arłukowicz zabrnął tutaj w ślepą uliczkę" - podkreślił poseł.

Według rzecznika PiS, ubezpieczenia dodatkowe były pomysłem jednego z ekspertów kandydata na premiera rządu technicznego i pomysł ten nie znalazł swojego odzwierciedlenia w programie Prawa i Sprawiedliwości. Zaznaczył, że propozycja ta była mocno kontestowana przez prezesa Kaczyńskiego i PiS. Według Dudy, atakując Jarosława Kaczyńskiego Bartosz Arłukowicz próbuje się bronić przed wnioskiem o wotum nieufności.

Wczoraj złożenie takiego wniosku zapowiedział Jarosław Kaczyński. Poprzednie dwie próby odwołania ministra skończyły się dla PiS niepowodzeniem.

Reklama