Polska Razem - taką nazwę nosi nowa partia Jarosława Gowina. Były poseł PO powołał do życia nową partię na ogólnopolskiej konwencji "Godzina dla Polski" w Warszawie. W szeregach Polska Razem znaleźli się również politycy z rozwiązanej dziś rano partii Polska Jest Najważniejsza.
Reklama

W swoim przemówieniu lider Polska Razem Jarosław Gowin, podkreślał konieczność zaprzestania politycznych wojen między największymi polskimi partiami. "Nie zgadzam się na politykę jałowych konfliktów, na rozbijanie naszego narodu na wrogie plemiona, tylko dlatego że służy to dwóm największym partiom politycznym" - mówił z oburzeniem lider nowego ugrupowania.

W swoim programie Polska Razem kładzie nacisk między innymi na politykę prorodzinną czy wspieranie młodych przedsiębiorców. Najważniejszą wartością nowego ugrupowania ma być tradycja. "Będziemy konsekwentnie stać na straży interesu narodowego, wymaga on żebyśmy byli w Unii Europejskiej. Nie może jednak być to unia kilku mocarstw, ani unia brukselskich urzędników. To ma być Europa wolnych ojczyzn" - wygłosił Jarosław Gowin.

Do ugrupowania Polska Razem przyłączyli się m.in. posłowie John Godson, Jacek Żalek, Artur Zasada. Jednymi z głównym działaczy nowej partii mają być eurodeputowany Paweł Kowal i Przemysław Wipler z ramienia Republikanów.