Premier Donald Tusk zwróci się do Prokuratora Generalnego i ministra sprawiedliwości, aby wszelkie procedury prawne w związku z ukaraniem włoskich kibiców odbywały się bez zbędnej zwłoki. Takie zapewnienie padło podczas 2-stronnych rządowych konsultacji polsko- włoskich odbywających się w Warszawie. Biorą w nich udział premierzy obu krajów.

Szef włoskiego rządu Enrico Letta mówił, że opinia publiczna w jego kraju jest zaniepokojona tym, co dzieje się z kibicami zatrzymanym w dniu meczu drużyny Lazio z Rzymu z Legią Warszawa.

Premier Donald Tusk zaznaczył jednak, że wszelkie procedury muszą się odbywać z poszanowaniem polskiego prawa.

Sienkiewicz o włoskich kibolach

Prawo obowiązuje zarówno Polaków, jak i cudzoziemców - mówił w Lublinie minister spraw wewnętrznych o przebywających w areszcie włoskich kibolach. Bartłomiej Sienkiewicz dodał, że oburzenie rodzin zatrzymanych jest nawet zrozumiałe, ale - jak zastrzegł - część z tych rodziców, to rodzice bandytów, których miejsce jest w areszcie. Minister spraw wewnętrznych dodał, że włoscy kibice są traktowani zgodnie z polskim prawem.

Stu pięćdziesięciu kiboli drużyny Lazio Rzym zostało zatrzymanych w zeszłym tygodniu w Warszawie przed meczem z Legią. Włosi mieli obrzucić policjantów kamieniami i butelkami. Na procesy czeka jeszcze 22 chuliganów,