Działania CBA i zatrzymania w sprawie e-afery świadczą o skuteczności działań organów państwa - przekonuje Marek Biernacki.

Minister sprawiedliwości mówi, że przy tej sprawie widać że Platforma Obywatelska nie próbuje niczego ukrywać i nie zamiata niczego pod dywan. Świadczą o tym działania CBA i prokuratury.

Według Marka Biernackiego powołanie komisji śledczej zaszkodziłoby działaniom organów ścigania. Jej powołanie byłoby zasadne gdyby były jakieś wątpliwości co do sposobu działania organów państwowych, których na razie nie zauważamy. Powołanie komisji śledczej proponuje Solidarna Polska.

Wczoraj sąd zdecydował o aresztowaniu dwóch kolejnych osób zatrzymanych przez CBA w sprawie afery korupcyjnej w MSWiA. Chodzi o podejrzenie korupcji przy przetargach teleinformatycznych między innymi w MSZ i GUS. Do aresztu trafiły łącznie trzy osoby: była urzędniczka z MSZ Moniki F. oraz Agnieszka P. i Krzysztof K.

CBA przeprowadziło akcję, w wyniku której zatrzymano dwadzieścia osób podejrzewanych o korupcję, w tym naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od 2011 roku. Wtedy zatrzymano kilka osób z Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, którym postawiono zarzuty korupcyjne. Mówiło się wówczas o największej łapówce w Polsce w wysokości kilku milionów złotych.IAR/Rucińska/zr