W wieku 93 lat, w Białymstoku zmarła Marianna Popiełuszko, matka księdza Popiełuszki.

Nie żyje Marianna Popiełuszko, matka księdza Jerzego. Marianna Popiełuszko zmarła w szpitalu w Białymstoku. Miała 93 lata.

Na początku lat 80. brała udział w odprawianych przez syna tzw. mszach za ojczyznę. Po jego śmierci uczestniczyła w różnych spotkaniach religijnych i rocznicowych, w tym w spotkaniach z działaczami „Solidarności” i pielgrzymkach na Jasną Górę.

W 2006 roku została odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej".

W 2013 roku została honorową obywatelką województwa kujawsko-pomorskiego.

Urodziła się 1 czerwca 1920 roku. Zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego we wsi Okopy w województwie podlaskim. W 1942 roku zawarła związek małżeński z Władysławem Popiełuszką. Małżonkowie mieli pięcioro dzieci: Teresę, Józefa, Alfonsa, który w trakcie studiów zmienił imię na Jerzy, Jadwigę i Stanisława.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko został w 1984 roku porwany i bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy SB. W 2010 roku został beatyfikowany jako męczennik za wiarę.