Pierwsza pomoc dla poszkodowanych - w wysokości 6 tysięcy złotych dla każdej rodziny - zostanie niedługo wypłacona - zapowiedział wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Po oszacowaniu strat będzie możliwość przekazania środków na odbudowę zniszczonych domów.

Florek dodał, że wkrótce ma odbyć się spotkanie z mieszkańcami miejscowości. Zapewnił, że wszystkim zaoferowano pomieszczenia zastępcze do czasu, gdy będą mogli wrócić do tych domów, które ocalały z pożaru. Dodał, że władze lokalne robią wszystko, by mogło się to stać jeszcze dziś.

Piotr Florek dodał, że operator gazociągu Gaz-System przesłał na konto gminy 200 tysięcy złotych. Gotowość do przekazania dodatkowych środków - w miarę zapotrzebowania - zgłosił w też ielkopolski urząd marszałkowski.

W eksplozji gazociągu w Jankowie Przygodzkim koło Ostrowa Wielkopolskiego zginęły wczoraj dwie osoby, a 13 zostało rannych. Pożar zniszczył 12 budynków. Donald Tusk zapowiedział pomoc dla poszkodowanych. Ludzie ewakuowani ze zniszczonych domów mogą otrzymać mieszkania socjalne w pobliskim Ostrowie Wielkopolskim.