PiS chce odwołania ministra rolnictwa. Klub parlamentarny partii na posiedzeniu w Mielcu przyjął uchwałę w tej sprawie.

Europoseł Janusz Wojciechowski uzasadniając wniosek o odwołanie ministra argumentował, że Stanisław Kalemba rozpowszechnia nieprawdziwe wiadomości o rzekomym sukcesie negocjacyjnym, jeśli chodzi o nakłady na rolnictwo w przyszłej perspektywie finansowej. Janusz Wojciechowski tłumaczył, że o ile w 2013 roku na wspólną politykę rolną zostało przeznaczone prawie 29 miliardów złotych, o tle w przyszłym roku - pierwszym nowej perspektywy unijnej - będzie to 19,5 miliarda złotych. "O ponad 9 miliardów złotych mniej, a nie więcej" - skwitował polityk PiS-u.

Na wieczór posłowie PiS zaplanowali spotkania z mieszkańcami powiatu mieleckiego. Jutro w Mielcu spodziewany jest lider Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński.
Politycy PiS przyjechali na Podkarpacie by wspierać w kampanii w wyborach do Senatu swojego kandydata Zdzisława Pupę. Również w Mielcu wyjazdowe posiedzenie zorganizował klub parlamentarny Solidarnej Polski, który namawia do poparcia w wyborach swojego kandydata Kazimierza Ziobro.