Zwolnionego z Radia ZET Janusza Weissa od 23 września będzie można usłyszeć na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, gdzie będzie prowadzić audycję podobną do ”Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie” - donosi serwis Press.pl

Wiess miał otrzymać oferty od sześciu rozgłośni, w tym od dyrektora Programu I Kamila Dąbrowy, którego propozycję postanowił przyjąć.

W radiowej Jedynce Weiss ma prowadzić kilkunastominutową audycję podobną do ”Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie”, którą tworzył w Radiu Zet przez blisko 21 lat. Co ciekawe, program będzie bardziej nakierowany na interwencję, a problemy ma zgłaszać między innymi Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Press.pl podaje, że Weiss może w Jedynce poprowadzić jeszcze dwie inne audycje. Pierwsza powstawałaby we współpracy z przyjaciółmi dziennikarza, Rafałem Sławoniem i Czesiem Apiecionkiem, i traktowałaby o ulubionych książkach dla dzieci zaproszonych gości. Drugi program miałby charakter muzyczny - Weiss przedstawiałby w nim polską muzykę z lat 70.

Janusz Weiss pracował w Radiu ZET od 1990 roku. Kilka tygodni temu władze nagle postanowiły jednak zakończyć współpracę z 65-letnim dziennikarzem i zaproponowały mu w zamian dwuletni zakaz konkurencji – przez ten czas Weiss miałby otrzymywać wynagrodzenie od rozgłośni. Weiss tę propozycję odrzucił.